Исаханова Гульназ Маликовна Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Исаханова Гульназ Маликовна
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
«Педагог-зерттеуші»
Еңбек өтілі – 16 жыл
ШҚО, «Шығыс» өңірлік орталығының ұйымдастыруымен 23.01.2019 жылы
облыс көлемінде өткен мектеп директорларының семинар конференциясында 7-сыныпқа арналған «Әлеуметтік желі – ең үлкен ғаламтор тақырыбы бойынша модельге негізделген шығармашылық «Бестік диктанты» тақырыбында информатика пәнімен кіріктірілген
«Шеберлік сағатының» жоспары
Сабақ : Қазақ тілі, информатика | Мектеп: «№ 46 орта мектебі» КММ | |||
Күні: 23.01.19 | Мұғалімдері: Г.Исаханова, Н.Сағатбекова | |||
Сынып: 7 «А» | Қатысқан оқушылар саны: 15 | Қатыспағандар:0 | ||
Бөлім атауы | Ғаламтор және әлеуметтік желілер | |||
Сабақтың тақырыбы: | Әлеуметтік желі – ең үлкен ғаламтор тақырыбы бойынша модельге негізделген шығармашылық «Бестік диктанты» | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 7.3.3.1-мәтін құрылымын (кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру) сақтай отырып, графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба)түрінде берілген процесті сипаттап жазу. | |||
Сабақ мақсаты: |
| |||
Ресурстар | АКТ құралы, графикалық мәтін, сызба, ғаламтор, әлеуметтік желілер | |||
Бағалау критерийлері: | әлеуметтік, графикалық мәтін туралы түсінеді; мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтінді сипаттап жазады; алған білімді шығармашылық деңгейге жеткізеді; ағылшын тілін сабақта қолданады | |||
Дескриптор | тақырыпты болжай алады, өз мақсаттарын айқындай біледі; негізгі ақпаратты айқындай алады, әлеуметтік, графикалық мәтін туралы түсіне алады; пікір білдіре біледі; тілдік нормаларды сақтай отырып, өз ойын еркін жеткізе алады; мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтінді сипаттап жаза біледі; ережені қолдана отырып, сауатты жаза біледі; алған білімді шығармашылық деңгейге жеткізе біледі; ағылшын тілін сабақта қолдана алады; информатика пәнімен тақырыпты байланыстыра алады; | |||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану, анализ, синтез, бағалау, кері байланыс | |||
Тілдік мақсаттар: | Әлеуметтік желі, ғаламтор ресурстары, қарым-қатынас құралы, графикалық мәтін, таңбалы тастар, отарлау кезеңі, түркі дәуірі, хандық дәуір | |||
Құндылықтарды дарыту | Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы | |||
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, информатика | |||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, слайд, көмек-нұсқа | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | |||
Сабақтың басы 5 мин | Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийі айтылады. -Ереже қайталау; -Ғаламторсыз мақсатқа жетуге бола ма? Пікір жазу; -Мақсатты келер шақты қолдану; -Сабақ мақсаты –оқушы мақсаты | |||
Сабақтың ортасы 20 мин. | І кезең. Информатика пәні бойынша түсінік қалыптастыру - Тақырып айқындау (әлеуметтік желілердің суреттері арқылы); - Әлеуметтік желі туралы түсінік беру ІІ. Ж. Сәйкестендіру, өсу жолын көрсету Түркі дәуірі, хандық дәуірдегі, отарлау кезіндегі, ХХІ ғ. әлеуметтік желілер ІІ кезең. Бестік диктанты Мәтін: графикалық Сөз Сөйлем Сұрақ Жауап Мәтін Дескриптор:
| |||
Сабақтың соңы 3 мин | Үйге тапсырма: Барлық оқушылар орындай алады: «Әлеуметтік желімен жұмыс жасау ережесі» Ереже құру; Көпшілік оқушылар орындай алады: «Әлеуметтік желінің пайдасы мен зияны» АКТ құралдары көмегімен модель жасау; Кейбір оқушылар орындайды: жасаған моделдерін қорғау Кері байланыс: «Өрмекші торы» әдісі Бүгінгі сабақ несімен ерекше болды? Несімен ұнады? Өзіңе не алдың? | |||